Milli Məclisin tarixi

IV Çağırış

 

Dördüncu çağırış Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin 
deputatları haqqında seçildikləri tarixə olan qısa

M Ə L U M A T L A R

Soyadı, adı, 
atasının adı

Doğum ili

Təhsili

Partiya 
mənsubiyyəti

Seçildiyi seçki dairəsinin 
nömrəsi və adı

Səlahiyyətlərinə
xitam verildiyi tarix

Talıbov Vasif 
Yusif oğlu
1960AliYAP-ın üzvü1 saylı Şərur – Sədərək 
Həbibbəyli İsa 
Əkbər oğlu
1949AliYAP-ın üzvü2 saylı Şərur seçki dairəci 
Möhbalıyev Səttar 
Suliddin oğlu
1955AliBitərəf3 saylı Babək-Kəngərli seçki dairəsi 
İbrahimov Eldar 
Rza oğlu
1945AliYAP-ın üzvü4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi 
Novruzov Siyavuş 
Dünyamalı oğlu
1969AliYAP-ın üzvü

5 saylı Şahbuz - Babək seçki dairəsi

 
Hacıyev İsmayıl 
Muxtar oğlu
1951AliYAP-ın üzvü6 saylı Culfa - Babək seçki dairəsi 
Həsənquliyev Qüdrət 
Müzəffər oğlu
1965AliBütöv Azərbaycan Xalq 
Cəbhəsi Partiyasının sədri
7 saylı Ordubad - Culfa seçki dairəsi 
Əsədov Oqtay 
Sabir oğlu
1955AliYAP-ın üzvü8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi 
Cəbrayılov Rafael 
Kamil oğlu
1958AliBitərəf9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi 
Musayev Madər 
Ələsgər oğlu
1947AliBitərəf10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi 
Vəliyev Ağalar 
İsrəfil oğlu
1957Ali

YAP-ın üzvü

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi 
Zabelin Mixail 
Yuryeviç
1946AliYAP-ın üzvü12 saylı Qaradağ - Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi 
Əliyev Rauf 
Asif oğlu
1956AliYAP-ın üzvü13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi 
Əliyeva Mehriban 
Arif qızı
1964AliYAP-ın üzvü14 saylı Xəzər ikinci seçki dairəsi 
Hüseynov Etibar 
Əli oğlu
1968Ali Bitərəf15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi 
Məhərrəmov Abel 
Məmmədəli oğlu
1950AliYAP-ın üzvü16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi 
Quliyev Ülvi 
Zahid oğlu
1966Ali Bitərəf17 saylı Yasamal üçüncü 
seçki dairəsi
 
Musabəyov Rasim 
Nəsrəddin oğlu
1951AliBitərəf18 saylı Nərimanov - Nizami seçki dairəsi 
Əhmədov Əli 
Cavad oğlu
1953AliYAP-ın üzvü19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi 
Əliyev Adil 
Abış oğlu
1969AliBitərəf20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi 
Mustafayeva Aytən 
İnqlab qızı
1968AliBitərəf21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi 
Mollazadə Asim 
Nazim oğlu
1953AliAzərbaycan Demokratik İslahatlar Siyasi Partiyasının üzvü22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi 
Səmədzadə Ziyad 
Əliabbas oğlu
1940AliBitərəf23 saylı Nəsimi - Səbail seçki dairəsi 
Abdullayev Rövnəq 
İbrahim oğlu
1965AliYAP-ın üzvü24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi 
Vəliyeva Sədaqət 
Süleyman qızı
1954AliYAP-ın üzvü25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi 
Mustafa Fazil 
Qəzənfər oğlu
1965AliBöyük Quruluş Partiyasının
Üzvü
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi 
Salahzadə Qalib 
Aslan oğlu
1953Ali YAP-ın üzvü27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi 
Quliyev Eldar 
Allahyar oğlu
1951AliBitərəf28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi 
Muradov Fuad 
Rauf oğlu
1979AliBitərəf29 saylı Səbail seçki dairəsi 
Fətəliyeva Sevinc 
Həbib qızı
1979Ali YAP-ın üzvü30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi 
Quliyev Fərəc 
İbrahim oğlu
1962AliMilli Dirçəliş Hərəkatı 
Partiyasının sədri
31 saylı Siraxanı ikinci seçki dairəsi 
Abıyev Ağacan 
Qulam oğlu
1937AliYAP-ın üzvü32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi 
Mirələmov Hüseynbala 
Fazil oğlu
1945AliYAP-ın üzvü33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi 
Əhmədova Gülər 
Mikayıl qızı
1965AliYAP-ın üzvü34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi 
Ağazadə İqbal 
Fehruz oğlu
1968AliAzərbaycan Ümid Partiyasının
sədri
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi 
Seyidov Səməd 
İsmayıl oğlu
1964AliYAP-ın üzvü36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi 
Abbasov Aydın 
Abbas oğlu
1976AliBitərəf37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Hacıyev Asəf 
Hacı oğlu
1951AliYAP-ın üzvü38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Fətiyev Xanlar 
Nuru oğlu
1972AliYAP-ın üzvü39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Quliyev Musa 
İsa oğlu
1961AliYAP-ın üzvü

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

 
Abdullayeva Leyla 
Arif qızı
1959AliYAP-ın üzvü41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi 
Qasımlı Musa 
Cəfər oğlu
1957Ali Bitərəf42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi 
Babayev Muxtar 
Bahadur oğlu
1967AliYAP-ın üzvü43 saylı Sumqayıt Abşeron seçki dairəsi 
Salayev Hacı 
Hacı Baba oğlu
1968AliBitərəf44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi 
Alışanov Arif 
Nizam oğlu
1960AliBitərəf45 saylı Abşeron seçki dairəsi 
Quliyev Azay 
Əjdər oğlu
1971AliBitərəf46 saylı Şirvan seçki dairəsi 
Mirzəzadə Aydın 
Böyükkişi oğlu
1957AliYAP-ın üzvü47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi 
Məmmədov İlham 
Kazım oğlu
1962AliYAP-ın üzvü48 saylı Yevlax seçki dairəsi 
Hüseynov Əli 
Məhəmməd oğlu
1968AliYAP-ın üzvü49 saylı Yevlax - Mingəçevir seçki dairəsi 
Xanlarova Zeynəb 
Yəhya qızı
1936AliBitərəf50 saylı Qobustan-Xızı–Sumqayıt seçki dairəsi 
Badamov Azər 
Camal oğlu
1968Ali YAP-ın üzvü51 saylı Qusar seçki dairəsi 
Əhmədov Vahid 
Qazməmməd oğlu
1947AliBitərəf52 saylı Quba seçki dairəsi 
Abramov Yevda 
Sasunoviç
1948AliYAP-ın üzvü53 saylı Quba - Qusar seçki dairəsi 
Süleymanov Tahir 
Süleyman oğlu
1948AliYAP-ın üzvü54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi 
Əşrəfov Arif 
Əşrəf oğlu
1958Ali YAP-ın üzvü55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi 
Əliyev İlham 
Əli Səftər oğlu
1967AliYAP-ın üzvü56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi 
Qəribov Fərhad 
Həsən oğlu
1952AliYAP-ın üzvü57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi 
Hüseynov Rafael 
Baba oğlu
1954AliBitərəf58 saylı Hacıqabul - Kurdəmir seçki dairəsi 
Hüseynov Əliağa 
İzzət oğlu
1946Ali Bitərəf59 saylı Salyan seçki dairəsi 
Ağamalı Fəzail 
Rəhim oğlu
1947AliAna Vətən Partiyasının üzvü60 saylı Salyan - Neftçala seçki dairəsi 
Rəhimzadə Arif 
Qafar oğlu
1941AliYAP-ın üzvü61 saylı Neftçala seçki dairəsi 
Əliyev Cəlal 
Əlirza oğlu
1928AliYAP-ın üzvü62 saylı Saatlı seçki dairəsi 
Osmanlı Ceyhun 
Yunis oğlu
1982Ali  Bitərəf63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi 
Xəlilov Rüstəm 
Gülabba oğlu
1958AliYAP-ın üzvü64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi 
Əmiraslanov Əhliman 
Tapdıq oğlu
1947AliYAP-ın üzvü65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi 
Kazımlı Xanhüseyn 
Hüseynağa oğlu
1942AliAzərbaycan Sosial Rifah Partiyasının üzvü66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi 
Həsənov Malik 
Əvəz oğlu
1971Ali YAP-ın üzvü67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi 
Kazımov Mirkazım 
Məhəmməd oğlu
1950AliYAP-ın üzvü68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi 
İbrahimli Fəzail 
Feyruz oğlu
1951AliVətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar 
seçki dairəsi
 
Əliyev Nəriman 
Əlibala oğlu
1968AliYAP-ın üzvü70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi 
Axundova Elmira 
Hüseyn qızı
1953AliBitərəf71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi 
Rüstəmxanlı Sabir 
Xudu oğlu
1946AliVətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü72 saylı Yardımlı – Masallı seçki dairəsi 
Quliyev Rüfət 
Atakişi oğlu
1963AliBitərəf73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi 
Rəcəbli Hadi 
Musa oğlu
1947AliYAP-ın üzvü74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi 
Paşazadə Cavanşir 
Hümmət oğlu
1953AliYAP-ın üzvü75 saylı Lənkəran – Masallı seçki dairəsi 
Əsgərov Ziyafət 
Abbas oğlu
1963AliYAP-ın üzvü76 saylı Lənkəran – Astara seçki dairəsi 
Cəfərov Aslan 
Məmmədhüseyn oğlu
1973AliYAP-ın üzvü77 saylı Astara seçki dairəsi 
Məmmədov İqbal 
Nəriman oğlu
1965AliYAP-ın üzvü78 saylı Lerik seçki dairəsi 
Qasımov Əsabil 
Qarakişi oğlu
1955Ali YAP-ın üzvü79 saylı İmişli seçki dairəsi 
Qənizadə Çingiz 
Aşralı oğlu
1957AliBitərəf80 saylı İmişli - Beyləqan seçki dairəsi 
Orucov Ayaz 
İsmayıl oğlu
1959AliYAP-ın üzvü81 saylı Beyləqan seçki dairəsi 
Rzayev Tahir 
Musa oğlu
1950AliYAP-ın üzvü

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

 
Abbasov Aqil 
Məhəmməd oğlu
1953AliBitərəf83 saylı Ağcabədi - Füzuli seçki dairəsi 
Muradova Bahar 
Əvəz qızı
1962AliYAP-ın üzvü84 saylı Füzuli seçki dairəsi 
Süleymanov Elxan 
Sirac oğlu
1940AliBitərəf85 saylı Şamaxı seçki dairəsi 
Aslanov Novruzəli 
Davud oğlu
1963AliBitərəf86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi 
Cavadov Ərəstun 
Nurəddin oğlu
1948AliYAP-ın üzvü87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi 
Hacıyev Sabir 
Kamal oğlu
1954AliVətəndaş Birliyi Partiyasının üzvü88 saylı Göyçay seçki dairəsi 
Hacıyev Şəmsəddin 
Hümmət oğlu
1950AliYAP-ın üzvü89 saylı Göyçay – Ağdaş seçki dairəsi 
Əsədullayev Çingiz 
Rauf oğlu
1960AliBitərəf90 saylı Ağdaş seçki dairəsi 
Məmmədov Elton 
Arzuman oğlu
1954AliBitərəf91 saylı Ucar seçki dairəsi
 
Əliyeva Jalə 
Fazil qızı
1966AliBitərəf92 saylı Zərdab - Ucar seçki dairəsi 
Orucov Zahid 
Məhərrəm oğlu
1972AliAna Vətən Partiyasının üzvü93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi 
Baxşəliyeva Gövhər 
Baxşəli qızı
1954AliBitərəf94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi 
Alıyev Sahib 
Eyvaz oğlu
1964AliBitərəf95 saylı Tərtər seçki dairəsi 
Aslanov Mahir 
Məhəmmədəli oğlu
1949AliBitərəf96 saylı Goranboy - Naftalan seçki dairəsi 
Məmmədova Gülçöhrə
Hüseyn qızı
1953Ali YAP-ın üzvü97 saylı Goranboy Ağdam-Tərtər seçki dairəsi 
Qafarova Sahibə 
Əli qızı
1955Ali YAP-ın üzvü98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi 
İbrahimgızı Məlahət İbrahim qızı1958AliYAP-ın üzvü99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi 
Qurbanlı Mübariz 
Qəhrəman oğlu
1954AliYAP-ın üzvü100 saylı Şəmkir - Daşkəsən seçki dairəsi 
Rzayev Rövşən 
Şükür oğlu
1962AliBitərəf101 saylı Xanlar - Daşkəsən seçki dairəsi 
Ələsgərov Valeh 
Feyruz oğlu
1946AliBitərəf102 saylı Samux - Şəmkir seçki dairəsi 
Hüseynova Sevinc 
Əmirəhməd qızı
1970AliYAP-ın üzvü103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi 
Məmmədhəsənov Rafiq 
Musa oğlu
1945AliYAP-ın üzvü104 saylı Gədəbəy - Tovuz seçki dairəsi 
Paşayeva Qənirə 
Ələsgər qızı
1975AliBitərəf105 saylı Tovuz seçki dairəsi 
İsmayılov İlyas 
Abbas oğlu
1938AliƏdalət Partiyasının üzvü106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi 
Vəliyev Əhməd 
Abdulkərim oğlu
1946AliYAP-ın üzvü107 saylı Qazax seçki dairəsi 
Cəfərov Nizami 
Qulu oğlu
1959AliYAP-ın üzvü108 saylı Ağstafa seçki dairəsi 
Aslanova Rəbiyyət 
Nurullah qızı
1951AliYAP-ın üzvü109 saylı Balakən seçki dairəsi 
Atayev Hikmət 
İsmayıl oğlu
1953AliYAP-ın üzvü110 saylı Zaqatala seçki dairəsi 
Əliyeva Kamilə 
Əliağa qızı
1967Ali YAP-ın üzvü111 saylı Zaqatala - Balakən seçki dairəsi 
Kərimli Azər
Şəmşid oğlu
1964AliBitərəf112 saylı Qax seçki dairəsi 
Mahmudov Yaqub 
Mikayıl oğlu
1939AliYAP-ın üzvü113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi 
Məsimli Əli 
Əhməd oğlu
1953Ali Bitərəf114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi 

Feyziyev Cavanşir 
Əyyub oğlu

1963Ali Bitərəf115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi 
Heydərov Fəttah 
Səməd oğlu
1938AliBitərəf116 saylı Qəbələ seçki dairəsi 
Naxçıvanlı Aqiyə 
Həbib qızı
1950AliYAP-ın üzvü117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi 
Əliyev Bəxtiyar 
Həmzə oğlu
1961AliBitərəf118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi 
Sadıqov Bəxtiyar 
Yusif oğlu
1951AliYAP-ın üzvü119 saylı Ağdam kənd 
seçki dairəsi
 
Şahverdiyev Astan 
Nuşrəvan oğlu
1947AliYAP-ın üzvü120 saylı Cəbrayil - Qubadlı seçki dairəsi 
Fərəcov Nazim 
Fərəc oğlu
1960AliYAP-ın üzvü121 saylı Laçın seçki dairəsi 
Qasımova Flora 
Qasım qızı
1947AliBitərəf122 saylı Xankəndi seçki dairəsi 
Qurbanov Cavid 
Qənbər oğlu
1958AliYAP-ın üzvü123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi 
Məmmədov Elman 
Camal oğlu
1950AliYAP-ın üzvü124 saylı Şuşa-Füzuli-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi 
İsmayılov İmamverdi 
İbiş oğlu
1958AliYAP-ın üzvü125 saylı Zəngilan - Qubadllı seçki dairəsi 
MEQA şirkətinin istehsalı
© Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi, 2007
İstifadə qaydaları | Ünvan | Linklər | Saytın xəritəsi