Milli Məclisin tarixi

II Çağırış

İkinci çağırış Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları haqqında seçildikləri tarixə olan qısa

M Ə L U M A T L A R

I. BIRMANDATLI SEÇKİ DAİRƏLƏRİ ÜZRƏ

Soyadı, adı, atasının adı

Doğum ili

Təhsili

Partiya mənsubiyyəti

Seçildiyi seçki dairəsinin nömrəsi və adı

Hansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir

Talıbov Vasif Yusif oğlu

1960

Ali

YAP-ın üzvü

1 saylı Şərur – Sədərək

Majoritar – 05.11.2000

Xudiyev Nizami Mənaf oğlu

1949

Ali

YAP-ın üzvü

2 saylı Şərur – Babək

Majoritar – 05.11.2000

Axundzadə Anar Seyran oğlu

1972

Ali

YAP-ın üzvü

3 saylı Naxçıvan

Majoritar – 05.11.2000

Əlirzayev Əli Qəmbərəlı oğlu

1945

Ali

YAP-ın üzvü

4 saylı Babək – Şahbuz

Majoritar – 05.11.2000

Rəhimzadə Vüqar Gəncəli oğlu

1967

Ali

YAP-ın üzvü

5 saylı Culfa – Ordubad

Majoritar – 05.11.2000

Məmmədova Gülçöhrə Nüseyn qızı

1953

Ali

YAP-ın üzvü

6 saylı Yasamal birinci

Majoritar – 05.11.2000

Nuriyev Əliməmməd Mali oğlu

1964

Ali

AXCP-nin üzvü

7 saylı Yasamal ikinci

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Əhmədova Gülər Mikayıl qızı

1965

Ali

YAP-ın üzvü

8 saylı Yasamal – Nəsimi

Majoritar – 05.11.2000

Səfərli Mais İsmayıl oğlu

1958

Ali

AYP-nin üzvü

9 saylı Xətai birinci

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Ağazadə İqbal Feyruz oğlu

1968

Ali

Bitərəf

10 saylı Xətai ikinci

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

1964

Ali

YAP-ın üzvü

11 saylı Xətai üçüncü

Majoritar – 05.11.2000

Qurbanov Şamil Dünyamalı oğlu

1930

Ali

Bitərəf

12 saylı Nizami

Majoritar – 05.11.2000

Təbrizli Sirus Xudadat oğlu

1942

Ali

YAP-ın üzvü

13 saylı Nizami – Xətai

Majoritar – 05.11.2000

İbrahimov Nazim Hüseyn oğlu

1963

Ali

Bitərəf

14 saylı Qaradağ

Majoritar – 05.11.2000

Musayev Alqış Həsən oğlu

1969

Ali

YAP-ın üzvü

 

Majoritar – 05.03.2003
(əlavə seçki)

Yaqubov Zəlimxan Usub oğlu

1950

Ali

Bitərəf

15 saylı Sabunçu

Majoritar – 05.11.2000

Xəlilov Səlahəddin Sədrəddin oğlu

1952

Ali

YAP-ın üzvü

16 saylı Sabunçu – Suraxanı

Majoritar – 05.11.2000

Məmmədova Əsmətxanım Bəyəhməd qızı

1941

Ali

Bitərəf

17 saylı Sabunçu – Əzizbəyov

Majoritar – 05.11.2000

Əliyev Şaitdin Sərdar oğlu

1947

Ali

YAP-ın üzvü

18 saylı Əzizbəyov

Majoritar – 05.11.2000

Məmmədxanov Anar Cəmali oğlu

1970

Ali

Bitərəf

19 saylı Suraxanı birinci

Majoritar – 05.11.2000

İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu

1935

Ali

Bitərəf

20 saylı Suraxanı ikinci

Majoritar – 05.11.2000

Əsədov Oktay Sabir oğlu

1955

Ali

YAP-ın üzvü

21 saylı Binəqədi birinci

Majoritar – 05.11.2000

Mirzəyev Həsən İbrahim oğlu

1927

Ali

YAP-ın üzvü

22 saylı Binəqədi ikinci

Majoritar – 05.11.2000

Musayev Madər Ələsgər oğlu

1947

Ali

Bitərəf

23 saylı Binəqədi –Qaradağ

Majoritar – 05.11.2000

Novruzov Samur Həsən oğlu

1938

Ali

YAP-ın üzvü

24 saylı Nərimanov birinci

Majoritar – 05.11.2000

Abdullayev Vaqif İdris oğlu

1955

Ali

YAP-ın üzvü

 

Majoritar – 12.04.2002
(əlavə seçki)

Allahverdiyev Rafael Xanəli oğlu

1945

Ali

YAP-ın üzvü

25 saylı Nərimanov ikinci

Majoritar – 05.11.2000

Şahtaxtinskaya Nairə Əliabbas qızı

1951

Ali

Bitərəf

26 saylı Nəsimi birinci

Majoritar – 05.11.2000

Timoşenko Vladimir Vasilyeviç

1942

Ali

Bitərəf

27 saylı Nəsimi ikinci

Majoritar – 05.11.2000

Abbasov Əli Məhəmməd oğlu

1953

Ali

YAP-ın üzvü

28 saylı Səbail

Majoritar – 05.11.2000

Fəttayev Mirmahmud Mirəli oğlu

1956

Ali

AXCP-nin üzvü

29 saylı Əli Bayramlı–Salyan

Majoritar – 05.11.2000

Mirzəyev Mikayıl Şahvələd oğlu

1947

Ali

Bitərəf

 

Majoritar – 12.04.2002
(əlavə seçki)

Ağamalıyev Fəzail Rəhim oğlu

1947

Ali

AVP-nin üzvü

30 saylı Yevlax şəhəri

Majoritar – 05.11.2000

Əbdüləzimov Nağı Kərim oğlu

1936

Ali

YAP-ın üzvü

31 saylı Kəpəz (Gəncə)

Majoritar – 05.11.2000

Əhmədov Nizami Məmməd oğlu

1951

Ali

YAP-ın üzvü

 

Majoritar – 12.04.2002
(əlavə seçki)

Pənahova Amalya Əliş qızı

1945

Ali

YAP-ın üzvü

32 saylı Nizami (Gəncə)

Majoritar – 05.11.2000

Hacıyev Asəf Hacı oğlu

1951

Ali

Bitərəf

33 saylı Kəpəz–Nizami (Gəncə)

Majoritar – 05.11.2000

Qəndilov Bəhruz Seyfəddin oğlu

1958

Ali

Bitərəf

34 saylı Tərtər −Yevlax –Ağdaş – Göyçay

Majoritar – 05.11.2000

Şərifov Ağakərim Şirəli oğlu

1949

Ali

YAP-ın üzvü

35 saylı Lənkəran şəhər

Majoritar – 05.11.2000

Rəcəbli Hadi Musa oğlu

1947

Ali

YAP-ın üzvü

36 saylı Lənkəran kənd

Majoritar – 05.11.2000

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

1957

Ali

YAP-ın üzvü

37 saylı Mingəçevir

Majoritar – 05.11.2000

Sadıqov Fikrət Məmməd oğlu

1940

Ali

YAP-ın üzvü

38 saylı Sumqayıt birinci

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Alovlu Xıdır Binnət oğlu

1939

Ali

YAP-ın üzvü

39 saylı Sumqayıt ikinci

Majoritar – 05.11.2000

Hüseynli Tofiq Gülmalı oğlu

1952

Ali

YAP-ın üzvü

40 saylı Sumqayıt üçüncü

Majoritar – 05.11.2000

Məmmədov Elman Camal oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

41 saylı Şuşa – Xocalı –Xocavənd – Tərtər

Majoritar – 05.11.2000

Vahabzadə Bəxtiyar Mahmud oğlu

1925

Ali

Bitərəf

43 saylı Şəki şəhər

Majoritar – 05.11.2000

Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

1939

Ali

YAP-ın üzvü

44 saylı Şəki kənd – Qax

Majoritar – 05.11.2000

Əsgərov Şahlar Qaçay oğlu

1941

Ali

YAP-ın üzvü

45 saylı Tərtər–Kəlbəcər

Majoritar – 05.11.2000

Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu

1955

Ali

Bitərəf

46 saylı Abşeron

Majoritar – 05.11.2000

Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

1961

Ali

Bitərəf

47 saylı Ağdam şəhər

Majoritar – 05.11.2000

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

1951

Ali

YAP-ın üzvü

48 saylı Ağdam kənd

Majoritar – 05.11.2000

Səfərov Səttar İsmayıl oğlu

1937

Ali

YAP-ın üzvü

49 saylı Ağdaş

Majoritar – 05.11.2000

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

1959

Ali

YAP-ın üzvü

50 saylı Ağstafa

Majoritar – 05.11.2000

Qulamov Hidayət Həmid oğlu

1951

Ali

AMİP-in üzvü

51 saylı Ağsu – Kürdəmir

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Həsənov Fəxrəddin Əyyub oğlu

1952

Ali

YAP-ın üzvü

52 saylı Ağcabədi

Majoritar – 05.11.2000

Rzayev Tahir Musa oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

 

Majoritar – 16.11.2001
(əlavə seçki)

Quliyev İsgəndər Həsən oğlu

1938

Ali

YAP-ın üzvü

53 saylı Astara

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı

1951

Ali

YAP-ın üzvü

54 saylı Balakən

Majoritar – 05.11.2000

Quliyev Novruz Məhəmməd oğlu

1952

Ali

Bitərəf

55 saylı Beyləqan

Majoritar – 05.11.2000

Orucov Zahid Məhərrəm oğlu

1972

Ali

AVP-nin üzvü

56 saylı Bərdə şəhər

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı

1954

Ali

Bitərəf

57 saylı Bərdə – Ağcabədi

Majoritar – 05.11.2000

Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

1942

Ali

ASRP-nin üzvü

58 saylı Biləsuvar

Majoritar – 05.11.2000

Vəkilov Vaqif Səməd oğlu

1939

Ali

MP-nin üzvü

59 saylı Qazax

Majoritar – 05.11.2000

Kərimli Azər Şəmşid oğlu

1964

Ali

Bitərəf

60 saylı Qax – Zaqatala

Majoritar – 05.11.2000

Heydərov Fəttah Səməd oğlu

1938

Ali

Bitərəf

61 saylı Qəbələ

Majoritar – 05.11.2000

Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı

1936

Ali

Bitərəf

62 saylı Qobustan – Siyəzən – Xızı

Majoritar – 05.11.2000

Baxışov Hüseynağa Eynulla oğlu

1960

Ali

YAP-ın üzvü

63 saylı Quba

Majoritar – 05.11.2000

Osmanov Hikmət Saleh oğlu

1957

Ali

YAP-ın üzvü

64 saylı Quba – Dəvəçi

Majoritar – 05.11.2000

Pirmətov Gülmət Məhəmmət oğlu

1963

Ali

YAP-ın üzvü

65 saylı Qusar

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Ramazanov Hacıməmməd Yusif oğlu

1951

Ali

YAP-ın üzvü

66 saylı Zaqatala – Balakən

Majoritar – 05.11.2000

Salahlı Səyyad Adil oğlu

1952

Ali

YAP-ın üzvü

67 saylı Zərdab – İmişli

Majoritar – 05.11.2000

Məmmədov Famil Hüseyn oğlu

1943

Ali

YAP-ın üzvü

68 saylı İmişli

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Abbasov Mirmövsüm Kamil oğlu

1955

Ali

YAP-ın üzvü

69 saylı İsmayıllı

Majoritar – 05.11.2000

Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu

1965

Ali

AXCP-nin üzvü

 

Majoritar – 05.03.2003
(əlavə seçki)

Kamalov Tapdıq Calal oğlu

1939

Ali

Bitərəf

70 saylı Yardımlı – Masallı

Majoritar – 05.11.2000

Təhməzov Elbrus Halay oğlu

1946

Ali

YAP-ın üzvü

71 saylı Laçın – Kəlbəcər

Majoritar – 05.11.2000

Cəbiyev Rizvan İsrafil oğlu

1940

Ali

YAP-ın üzvü

72 saylı Kürdəmir

Majoritar – 05.11.2000

Quliyev Nizami Yusif oğlu

1956

Ali

AXCP-nin üzvü

73 saylı Gədəbəy

Majoritar – 05.11.2000

Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı

1973

Ali

Bitərəf

74 saylı Goranboy – Naftalan

Majoritar – 05.11.2000

Rzayev Anar Rəsul oğlu

1938

Ali

Bitərəf

75 saylı Göyçay

Majoritar – 05.11.2000

Qənbərov Miri Əhəd oğlu

1935

Ali

YAP-ın üzvü

76 saylı Lerik – Lənkəran

Majoritar – 05.11.2000

Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu

1958

Ali

YAP-ın üzvü

77 saylı Masallı şəhər

Majoritar – 05.11.2000

Əzizov Vəsadət Əli oğlu

1955

Ali

YAP-ın üzvü

78 saylı Masallı kənd
– Lənkəran

Majoritar – 05.11.2000

Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

1941

Ali

YAP-ın üzvü

79 saylı Neftçala –Salyan

Majoritar – 05.11.2000

Qəhrəmanov Eldar Əvəz oğlu

1948

Ali

YAP-ın üzvü

80 saylı Oğuz – Şəki – Qəbələ

Majoritar – 05.11.2000

Əliyev Cəlal Əlirza oğlu

1928

Ali

YAP-ın üzvü

81 saylı Saatlı

Majoritar – 05.11.2000

Qafarov Rəfael İbrahim oğlu

1968

Ali

YAP-ın üzvü

82 saylı Sabirabad

Majoritar – 05.11.2000

Hüseynov Cahangir Hüseyn oğlu

1953

Ali

Bitərəf

83 saylı Sabirabad-Saatlı

Majoritar – 05.11.2000

Ağalarov Rifət Nurəddin oğlu

1952

Ali

AMİP-nin üzvü

84 saylı Salyan

Majoritar – 05.11.2000

Ələsgərov Xalıs Ələs oğlu

1948

Ali

YAP-ın üzvü

85 saylı Samux – Şəmkir – Goranboy

Majoritar – 05.11.2000

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

1958

Ali

YAP-ın üzvü

86 saylı Zəngilan – Qubadlı

Majoritar – 05.11.2000

Zeynalov Zakir Əlixan oğlu
Qılıcov İlqar Sayad oğlu

1939
1966

Ali
Ali

Bitərəf
Bitərəf

87 saylı Tovuz şəhər

Majoritar – 05.11.2000
Majoritar –16.11.2001
(əlavə seçki)

İsayev İbrahim Mirzə oğlu

1937

Ali

YAP-ın üzvü

88 saylı Tovuz kənd
–Gədəbəy

Majoritar – 05.11.2000

Məmmədov Elton Arzuman oğlu

1954

Ali

Bitərəf

89 saylı Ucar

Majoritar – 05.11.2000

Muradova Bahar Əvəz qızı

1962

Ali

YAP-ın üzvü

90 saylı Füzuli

Majoritar – 05.11.2000

Əliyev Yaşar Tofiqi oğlu

1948

Ali

YAP-ın üzvü

91 saylı Xanlar – Daşkəsən

Majoritar – 05.11.2000

Hüseyn Şadman Bəhlul oğlu

1945

Ali

Bitərəf

 

Majoritar – 05.03.2003
(əlavə seçki)

Ömərov İsmayıl Abbas oğlu

1954

Ali

YAP-ın üzvü

92 saylı Xaçmaz şəhər

Majoritar – 05.11.2000

Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

1948

Ali

YAP-ın üzvü

93 saylı Xaçmaz – Dəvəçi

Majoritar – 05.11.2000

Səmədov Oqtay Cilovxan oğlu

1959

Ali

YAP-ın üzvü

94 saylı Hacıqabul – Salyan

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Əliyev Kərəm Qara oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

95 saylı Cəbrayıl – Füzuli

Majoritar – 05.11.2000

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

1968

Ali

YAP-ın üzvü

96 saylı Cəlilabad şəhər

Majoritar – 05.11.2000

Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

1950

Ali

YAP-ın üzvü

97 saylı Cəlilabad kənd

Majoritar – 05.11.2000

Əyyubov Şirzad Şahbaz oğlu

1953

Ali

MP-nin üzvü

98 saylı Şamaxı – Ağsu

Majoritar – 05.11.2000

Səmədov Abutalıb Qənbər oğlu

1961

Ali

ANAP-ın üzvü

99 saylı Şəmkir şəhər

Majoritar – 07.01.2001
(təkrar seçki)

Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu

1954

Ali

YAP-ın üzvü

100 saylı Şəmkir kənd

Majoritar – 05.11.2000

Q e y d: Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 83-cü maddəsində 2002-ci il avqustun 24-də keçirilmiş ümumxalq səsverməsində (referendumda) qəbul edilən dəyişikliyə əsasən Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə 125 deputat majoritar seçki sistemi əsasında seçildiyinə görə Azərbaycan Respublikasının inzibati ərazi vahidinin hüdudları daxilində 125 birmandatlı seçki dairəsi (ərazisi) yaradılması haqqında Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının 21 iyun 2003-cü il tarixli 3/07 saylı Qərarına uyğun olaraq seçki dairələrinin yaradılması sxemi dəyişilmiş və ikinci çağırış Milli Məclisin sıradan çıxmış üzvlərinin yerinə 19 oktyabr 2004-cü ildəki əlavə seçkilərdə deputatlar aşağıdakı seçki dairələrindən seçilmişlər:

Soyadı, adı, atasının adı

Doğum ili

Təhsili

Partiya mənsubiyyəti

Seçildiyi seçki dairəsinin nömrəsi və adı

Hansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir

Quliyev Eldar Allahyar oğlu

1951

Ali

Bitərəf

24 saylı Nizami birinci

Majoritar-19.10.2004

Xanbabayeva Afət Əjdər qızı

1963

Ali

YAP-ın üzvü

29 saylı Səbail

Majoritar -19.10.2004

Rzayev Rövşən Şükür oğlu

1962

Ali

Bitərəf

101 saylı Xanlar–Daşkəsən

Majoritar -19.10.2004

II. ÇOXMANDATLI SEÇKİ DAİRƏLƏRİ ÜZRƏ

N

Soyadı, adı, atasının adı

Doğum ili

Təhsili

Partiya mənsubiyyəti

Təmsil etdiyi siyasi
partiya

Hansı seçki sistemi əsasında və tarixdə seçilmişdir

1

Əliyev İlham Heydər oğlu*

1961

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional-05.11.2000

2

Əhmədov Əli Cavad oğlu

1953

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

3

Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

1969

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

4

Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu

1928

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

5

Zabelin Mixail Yuryeviç

1946

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

6

Manafova Asya Sərdar qızı

1941

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

7

Ibrahimov Eldar Rza oğlu

1945

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

8

Qaralov Zahid İbrahim oğlu

1934

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

9

Kərimov Kərim Hacıxan oğlu

1936

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

10

Əsgərov Ağabəy Məmməd oğlu

1956

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

11

İmamverdiyev Sudeyif Bəşir oğlu

1938

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

12

Həsənova Məlahət İbrahim qızı

1958

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

13

Quliyev Musa İsa oğlu

1961

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

14

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

1963

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

15

Musayev Musa Həzi oğlu

1959

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

16

Sofiyeva Aynur Məmmədiyyə qızı

1970

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional -05.11.2000

17

İmaməliyev Asif Ağalar oğlu**

1969

Ali

YAP-ın üzvü

Yeni Azərbaycan Partiyası

Proporsional

18

Kərimov Əli Əmirhüseyn oğlu

1965

Ali

AXCP-nin üzvü

Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası

Proporsional -05.11.2000

19

Əliyev Qulamhüseyn Surxay oğlu

1958

Ali

AXCP-nin üzvü

Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası

Proporsional -05.11.2000

20

Mollazadə Asim Nazim oğlu

1953

Ali

AXCP-nin üzvü

Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasından

Proporsional -05.11.2000

21

Həsənov Cəmil Poladxan oğlu

1952

Ali

AXCP-nin üzvü

Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası

Proporsional -05.11.2000

22

Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu

1946

Ali

VHP-nin üzvü

Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası

Proporsional -05.11.2000

23

İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu

1951

Ali

VHP-nin üzvü

Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası

Proporsional -05.11.2000

24

Hüseynov Rəfael Baba oğlu

1954

Ali

VHP-nin üzvü

Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası

Proporsional -05.11.2000

25

Əhmədov Ramiz Haşım oğlu

1939

Ali

AKP-nin üzvü

Azərbaycan Kommunist Partiyası

Proporsional -05.11.2000

26

Qurbanov Rauf Müslüm oğlu

1962

Ali

AKP-nin üzvü

Azərbaycan Kommunist Partiyası

Proporsional -05.11.2000

Q e y d l ə r:

* Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 85-ci və 89-cu maddələrinin tələbinə uyğun olaraq Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının 27.10.2003-cü il tarixli 42/349 saylı Qərarı ilə Milli Məclisin deputatı səlahiyyətlərinə xitam verilmişdir.

** Milli Məclisə 5 noyabr 2000-ci il seçkilərində YAP-ın təqdim etdiyi vahid namizədlər siyahısından çıxmış deputatın yerinə həmin siyahıda adı növbəti gələn A.A.İmaməliyev Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının 27 oktyabr 2003-cü il tarixli 42/350 saylı Qərarı ilə Milli Məclisin deputatı kimi təsdiq edilmiş və ona deputat mandatı verilmişdir.

Müəllif hüquqları qorunur.
© Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi, 2007
İstifadə qaydaları | Ünvan | Linklər | Saytın xəritəsi