Beynəlxalq fəaliyyət

Beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq

 

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Beynəlxalq parlament təşkilatlarındakı nümayəndə heyətlərinin tərkibi

Parlamentlərarası İttifaq

 

1. Adil Əliyev  – Milli Məclis Sədrinin müavini, Gənclər və idman komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Zahid Oruc – İnsan hüquqları komitəsinin sədri
3. Kamran Bayramov – Milli Məclisin deputatı
4. Şahin İsmayılov – Milli Məclisin deputatı
5. Tural Gəncəliyev – Milli Məclisin deputatı
6. Naqif Həmzəyev – Milli Məclisin deputatı
7. Rəşad Mahmudov – Milli Məclisin deputatı
8. Elnur Allahverdiyev – Milli Məclisin deputatı
9. Məzahir Əfəndiyev – Milli Məclisin deputatı

 

Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının

Parlament Assambleyası

 

1. Azay Quliyev – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Tahir Mirkişili –  İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri
3. Ağalar Vəliyev – Milli Məclisin deputatı
4. Tural Gəncəliyev – Milli Məclisin deputatı
5. Əminə Ağazadə – Milli Məclisin deputatı
6. Ülviyyə Ağayeva – Milli Məclisin deputatı

 

 

Avropa Şurası Parlament Assambleyası

 

1. Səməd Seyidov (əsas heyət) – Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Kamal Cəfərov (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
3. Rafael Hüseynov (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
4. Tural Gəncəliyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
5. Nigar Arpadarai (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
6. Sabir Hacıyev (əsas heyət ) – Milli Məclisin deputatı
7. Sevinc Fətəliyeva (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
8. Pərvin Kərimzadə (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
9. Könül Nurullayeva (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
10. Erkin Qədirli (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
11. Fazil Mustafa (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
12. Asim Mollazadə (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

 

 

Avropa Parlamenti ilə Əməkdaşlıq Komitəsi

 

1. Cavanşir Feyziyev – Milli Məclisin deputatı, komitənin həmsədri
2. Kamal Cəfərov – Milli Məclisin deputatı
3. Elman Nəsirov – Milli Məclisin deputatı
4. Nurlan Həsənov – Milli Məclisin deputatı
5. Emin Hacıyev – Milli Məclisin deputatı
6. Azər Kərimli  – Milli Məclisin deputatı
7. Soltan Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
8. Tural Gəncəliyev – Milli Məclisin deputatı
9. Sevil Mikayılova – Milli Məclisin deputatı
10. Şahin  Seyidzadə – Milli Məclisin deputatı
11. Erkin Qədirli – Milli Məclisin deputatı

 

Avronest Parlament Assambleyası

 

1. Azər Kərimli  (əsas heyət)  – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Hicran Hüseynova (əsas heyət)  – Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin sədri
3. Məlahət İbrahimqızı (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
4. Tahir Mirkişili (əsas heyət) – İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri
5. Nurlan Həsənov (əsas heyət)   – Milli Məclisin deputatı
6. Qüdrət Həsənquliyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
7. Rauf Əliyev (əsas heyət)  – Milli Məclisin deputatı
8. Cavanşir Feyziyev  (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı
9. Tural Gəncəliyev (əsas heyət)  – Milli Məclisin deputatı
10. İltizam Yusifov (əsas heyət)  – Milli Məclisin deputatı
11. Müşfiq Cəfərov (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
12. Razi Nurullayev (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı
13. Vüqar Bayramov (əvəzedici)  – Milli Məclisin deputatı

 

Müstəqil Dövlətlər Birliyi Parlamentlərarası Assambleyası

 

1. Sahibə Qafarova – Milli Məclisin Sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Mixail Zabelin – Milli Məclisin deputatı
3. Aydin Mirzəzadə – Milli Məclisin deputatı
4. Rauf Əliyev – Milli Məclisin deputatı
5. Kamilə Əliyeva – Milli Məclisin deputatı
6. İqbal Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
7. Emin Hacıyev – Milli Məclisin deputatı
8. Nizami Səfərov – Milli Məclisin deputatı
9. Afət Həsənova – Milli Məclisin deputatı
10. Aqiyə Naxçıvanlı – Milli Məclisin deputatı
11. Fəzail Ağamalı – Milli Məclisin deputatı
12. Bəxtiyar Əliyev – Milli Məclisin deputatı
13. Rüfət Quliyev – Milli Məclisin deputatı
14. Rasim Musabəyov – Milli Məclisin deputatı
15. Jalə Əliyeva – Milli Məclisin deputatı
16. Tamam Cəfərova – Milli Məclisin deputatı
17. Anatoliy Rafailov – Milli Məclisin deputatı
18. İltizam Yusifov – Milli Məclisin deputatı
19. Arzu Nağıyev – Milli Məclisin deputatı
20. Əminə Ağazadə – Milli Məclisin deputatı
21. Sabir Hacıyev – Milli Məclisin deputatı

 


Türkdilli Ölkələrin Parlament Assambleyasi

 

1. Sahibə Qafarova - Milli Məclisin Sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Əhliman Əmiraslanov -  Səhiyyə komitəsinin sədri
3. Nizami Cəfərov – Milli Məclisin deputatı
4. Hikmət Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
5. Sədaqət Vəliyeva – Milli Məclisin deputatı
6. Ağalar Vəliyev – Milli Məclisin deputatı 
7. Məlahət İbrahimqızı – Milli Məclisin deputatı
8. Cavanşir Feyziyev – Milli Məclisin deputatı
9. Fazil Mustafa – Milli Məclisin deputatı

 

İslam Əməkdaşlığı Təşkilatı Parlament İttifaqı

 

1. Fəzail İbrahimli – Milli Məclis Sədrinin müavini, İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Ceyhun Məmmədov – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyəti rəhbərinin müavini
3. Cavanşir Paşazadə – Milli Məclisin deputatı
4. Sabir Rüstəmxanlı – Milli Məclisin deputatı
5. Tahir Kərimli – Milli Məclisin deputatı

 

Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı

Parlament Assambleyası

 

1. Eldar Quliyev – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Eldar İbrahimov – İntizam komissiyasının sədri
3. Musa Quliyev – Milli Məclisin deputatı
4. Ramin Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
5. Elşad Mirbəşiroğlu – Milli Məclisin deputatı
6. Jalə Əhmədova– Milli Məclisin deputatı


Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin və Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin ikitərəfli əməkdaşlığı üzrə parlamentlərarası komissiyası

 

1. Əli Hüseynli - Milli Məclis Sədrinin birinci müavini, Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin sədri, komissiyanın həmsədri 
2. Ağalar Vəliyev – Milli Məclisin deputatı, komissiya həmsədrinin müavini
3. Eldar İbrahimov – İntizam komissiyasının sədri
4. Sadiq Qurbanov – Milli Məclisin Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin sədri
5. Mixail Zabelin – Milli Məclisin deputatı
6. İsa Həbibbəyli – Milli Məclisin deputatı
7. Nəsib Məhəməliyev – Milli Məclisin deputatı
8. Elman Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
9. Mahir Abbaszadə – Milli Məclisin deputatı
10. Cəbi Quliyev – Milli Məclisin deputatı
11. Azər Badamov – Milli Məclisin deputatı
12. Malik Həsənov – Milli Məclisin deputatı
13. Sevinc Hüseynova – Milli Məclisin deputatı
14. Eldəniz Səlimov – Milli Məclisin deputatı
15. Nizami Səfərov – Milli Məclisin deputatı
16. Elnur Allahverdiyev – Milli Məclisin deputatı
17. Rasim Musabəyov – Milli Məclisin deputatı
18. Ülvi Quliyev – Milli Məclisin deputatı
19. Arzu Nağıyev – Milli Məclisin deputatı
20. Aqil Abbas – Milli Məclisin deputatı


GUAM Parlament Assambleyası

 

1. Elnur Allahverdiyev – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Nəsib Məhəməliyev – Milli Məclisin deputatı
3. Əli Məsimli – Milli Məclisin deputatı
4. Fatma Yıldırım – Milli Məclisin deputatı
5. Cavid Osmanov – Milli Məclisin deputatı
6. Qüdrət Həsənquliyev – Milli Məclisin deputatı


Asiya Parlament Assambleyası

 

1. Qənirə Paşayeva – Mədəniyyət komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. İlham Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
3. Anar Məmmədov – Milli Məclisin deputatı
4. Aydın Hüseynov – Milli Məclisin deputatı


NATO Parlament Assambleyası

 

1. Ziyafət Əsgərov  – Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri
2. Siyavuş Novruzov – Regional məsələlər komitəsinin sədri
3. Məlahət İbrahimqızı – Milli Məclisin deputatı
4. Kamran Bayramov – Milli Məclisin deputatı
5. Elşən Musayev – Milli Məclisin deputatı 

Müəllif hüquqları qorunur.
© Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi, 2007
İstifadə qaydaları | Əlaqə | Linklər | Saytın xəritəsi