Ana səhifə  /  HAQQIMIZDA  /  Milli Məclisin deputatları

Milli Məclisin deputatları

ABBAS Aqil Məhəmməd oğlu
ABBAS Aqil Məhəmməd oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi
ABBASZADƏ Mahir Tapdıq oğlu
ABBASZADƏ Mahir Tapdıq oğlu
121 saylı Laçın seçki dairəsi
AĞAMALI Fəzail Rəhim oğlu
AĞAMALI Fəzail Rəhim oğlu
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi
AĞAYEVA Ülviyyə Cavanşir qızı
AĞAYEVA Ülviyyə Cavanşir qızı
106 saylı Tovuz-Qazax- Ağstafa
AĞAZADƏ Əminə Həmid qızı
AĞAZADƏ Əminə Həmid qızı
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
ALIYEV Sahib Eyvaz oğlu
ALIYEV Sahib Eyvaz oğlu
95 saylı Tərtər seçki dairəsi
ALLAHVERDİYEV Elnur Marat oğlu
ALLAHVERDİYEV Elnur Marat oğlu
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi
ARPADARAİ Nigar Cavid qızı
ARPADARAİ Nigar Cavid qızı
29 saylı Səbail seçki dairəsi
ASLANOV Novruzəli Davud oğlu
ASLANOV Novruzəli Davud oğlu
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
BADAMOV Azər Camal oğlu
BADAMOV Azər Camal oğlu
51 saylı Qusar seçki dairəsi
BAYRAMOV Kamran Fərhad oğlu
BAYRAMOV Kamran Fərhad oğlu
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi
BAYRAMOV Vüqar İbad oğlu
BAYRAMOV Vüqar İbad oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi
CƏFƏROV Kamal Xaqani oğlu
CƏFƏROV Kamal Xaqani oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
CƏFƏROV Müşfiq Cəfər oğlu
CƏFƏROV Müşfiq Cəfər oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
CƏFƏROV Nizami Qulu oğlu
CƏFƏROV Nizami Qulu oğlu
108 saylı Ağstafa
CƏFƏROVA Tamam Şaməmməd qızı
CƏFƏROVA Tamam Şaməmməd qızı
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
ƏFƏNDİYEV Məzahir Cavid oğlu
ƏFƏNDİYEV Məzahir Cavid oğlu
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
ƏHMƏDOV Vahid Qazməmməd oğlu
ƏHMƏDOV Vahid Qazməmməd oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi
ƏHMƏDOVA Jalə Fərhad qızı
ƏHMƏDOVA Jalə Fərhad qızı
59 saylı Salyan seçki dairəsi
ƏLİYEV Adil Abış oğlu
ƏLİYEV Adil Abış oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
ƏLİYEV Bəxtiyar Həmzə oğlu
ƏLİYEV Bəxtiyar Həmzə oğlu
118 saylı Ağdam şəhər
ƏLİYEV Etibar Qasım oğlu
ƏLİYEV Etibar Qasım oğlu
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi
ƏLİYEV Rauf Asif oğlu
ƏLİYEV Rauf Asif oğlu
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi
ƏLİYEVA Jalə Fazil qızı
ƏLİYEVA Jalə Fazil qızı
92 saylı Zərdab-Ucar
ƏLİYEVA Kamilə Əliağa qızı
ƏLİYEVA Kamilə Əliağa qızı
111 saylı Zaqatala-Balakən
ƏLƏKBƏROV Əziz Yusif oğlu
ƏLƏKBƏROV Əziz Yusif oğlu
62 saylı Saatlı seçki dairəsi
ƏMİRASLANOV Əhliman Tapdıq oğlu
ƏMİRASLANOV Əhliman Tapdıq oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad- Kürdəmir seçki dairəsi
ƏSGƏROV Ziyafət Abbas oğlu
ƏSGƏROV Ziyafət Abbas oğlu
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi
ƏSƏDOV Oqtay Sabir oğlu
ƏSƏDOV Oqtay Sabir oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi
FEYZİYEV Cavanşir Əyyub oğlu
FEYZİYEV Cavanşir Əyyub oğlu
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
FƏTƏLİYEVA Sevinc Həbib qızı
FƏTƏLİYEVA Sevinc Həbib qızı
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
GƏNCƏLİYEV Tural Babaşah oğlu
GƏNCƏLİYEV Tural Babaşah oğlu
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi
HACIYEV Emin Məcid oğlu
HACIYEV Emin Məcid oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi
HACIYEV Sabir Kamal oğlu
HACIYEV Sabir Kamal oğlu
88 saylı Göyçay seçki dairəsi
HÜSEYNLİ Əli Məhəmməd oğlu
HÜSEYNLİ Əli Məhəmməd oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi
HÜSEYNOV Aydın Nəsir oğlu
HÜSEYNOV Aydın Nəsir oğlu
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
HÜSEYNOV Rafael Baba oğlu
HÜSEYNOV Rafael Baba oğlu
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi
HÜSEYNOVA Hicran Kamran qızı
HÜSEYNOVA Hicran Kamran qızı
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
HÜSEYNOVA Sevinc Əmirəhməd qızı
HÜSEYNOVA Sevinc Əmirəhməd qızı
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
HƏBİBBƏYLİ İsa Əkbər oğlu
HƏBİBBƏYLİ İsa Əkbər oğlu
2 saylı Şərur
HƏMZƏYEV Naqif Ələşrəf oğlu
HƏMZƏYEV Naqif Ələşrəf oğlu
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
HƏMZƏYEVA Ülviyyə Tapdıq qızı
HƏMZƏYEVA Ülviyyə Tapdıq qızı
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi
HƏSƏN Ramil Sahib oğlu
HƏSƏN Ramil Sahib oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi
HƏSƏNOV Malik Əvəz oğlu
HƏSƏNOV Malik Əvəz oğlu
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
HƏSƏNOV Nurlan Urfan oğlu
HƏSƏNOV Nurlan Urfan oğlu
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
HƏSƏNOVA Afət Əbil qızı
HƏSƏNOVA Afət Əbil qızı
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
HƏSƏNQULİYEV Qüdrət Müzəffər oğlu
HƏSƏNQULİYEV Qüdrət Müzəffər oğlu
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
XASAYEVA Səbinə Səməd qızı
XASAYEVA Səbinə Səməd qızı
12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal seçki dairəsi
İBRAHİMLİ Fəzail Feyruz oğlu
İBRAHİMLİ Fəzail Feyruz oğlu
69saylı Cəlilabad-Masallı- Biləsuvar seçki dairəsi
İBRAHİMOV Eldar Rza oğlu
İBRAHİMOV Eldar Rza oğlu
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
İBRAHİMQIZI Məlahət İbrahim qızı
İBRAHİMQIZI Məlahət İbrahim qızı
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
İSGƏNDƏROV Anar Camal oğlu
İSGƏNDƏROV Anar Camal oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
İSKƏNDƏROV Vüqar Yapon oğlu
İSKƏNDƏROV Vüqar Yapon oğlu
113 saylı Şəki şəhər
İSMAYILOV İmamverdi İbiş oğlu
İSMAYILOV İmamverdi İbiş oğlu
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi
İSMAYİLOV Şahin Əmir oğlu
İSMAYİLOV Şahin Əmir oğlu
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
KƏRİMLİ Azər Şəmşid oğlu
KƏRİMLİ Azər Şəmşid oğlu
112 saylı Qax
KƏRİMLİ Tahir Zayıdağa oğlu
KƏRİMLİ Tahir Zayıdağa oğlu
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
KƏRİMZADƏ Pərvin Orxan qızı
KƏRİMZADƏ Pərvin Orxan qızı
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
QAFAROV Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
QAFAROV Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
QAFAROVA Sahibə Əli qızı
QAFAROVA Sahibə Əli qızı
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
QASIMLI Musa Cəfər oğlu
QASIMLI Musa Cəfər oğlu
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi
QULİYEV Azay Əjdər oğlu
QULİYEV Azay Əjdər oğlu
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
QULİYEV Cəbi Hüseyn oğlu
QULİYEV Cəbi Hüseyn oğlu
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi
QULİYEV Eldar Allahyar oğlu
QULİYEV Eldar Allahyar oğlu
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
QULİYEV Musa İsa oğlu
QULİYEV Musa İsa oğlu
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
QULİYEV Rüfət Atakişi oğlu
QULİYEV Rüfət Atakişi oğlu
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
QULİYEV Ülvi Zahid oğlu
QULİYEV Ülvi Zahid oğlu
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
QURBANOV Sadiq Haqverdi oğlu
QURBANOV Sadiq Haqverdi oğlu
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
QƏDİRLİ Erkin Toğrul oğlu
QƏDİRLİ Erkin Toğrul oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
ELŞAD Mirbəşir oğlu
ELŞAD Mirbəşir oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi
MAHMUDOV Rəşad Məmmədqulu oğlu
MAHMUDOV Rəşad Məmmədqulu oğlu
77 saylı Astara seçki dairəsi
MİKAYILOVA Sevil Əlirazı qızı
MİKAYILOVA Sevil Əlirazı qızı
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
MİRKİŞİLİ Tahir Famil oğlu
MİRKİŞİLİ Tahir Famil oğlu
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
MİRZƏZADƏ Aydın Böyükkişi oğlu
MİRZƏZADƏ Aydın Böyükkişi oğlu
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
MÖHBALIYEV Səttar Suliddin oğlu
MÖHBALIYEV Səttar Suliddin oğlu
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi
MOLLAZADƏ Asim Nazim oğlu
MOLLAZADƏ Asim Nazim oğlu
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
MUSABƏYOV Rasim Nəsrəddin oğlu
MUSABƏYOV Rasim Nəsrəddin oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi
MUSAYEV Elşən Məmmədhənifə oğlu
MUSAYEV Elşən Məmmədhənifə oğlu
110 saylı Zaqatala
MUSAYEV Madər Əliəsgər oğlu
MUSAYEV Madər Əliəsgər oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
MUSTAFA Fazil Qəzənfər oğlu
MUSTAFA Fazil Qəzənfər oğlu
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
MƏHƏMƏLİYEV Nəsib Məhəmməd oğlu
MƏHƏMƏLİYEV Nəsib Məhəmməd oğlu
109 saylı Balakən
MƏHƏRRƏMOV Bəhruz Abdurrəhman oğlu
MƏHƏRRƏMOV Bəhruz Abdurrəhman oğlu
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi
MƏMMƏDLİ Müşfiq Fazil oğlu
MƏMMƏDLİ Müşfiq Fazil oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Anar İlyaz oğlu
MƏMMƏDOV Anar İlyaz oğlu
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Aqil Sadiq oğlu
MƏMMƏDOV Aqil Sadiq oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Ceyhun Valeh oğlu
MƏMMƏDOV Ceyhun Valeh oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Elman Camal oğlu
MƏMMƏDOV Elman Camal oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı- Xocavənd seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Hikmət Baba oğlu
MƏMMƏDOV Hikmət Baba oğlu
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
MƏMMƏDOV İlham Kazım oğlu
MƏMMƏDOV İlham Kazım oğlu
48 saylı Yevlax seçki dairəsi
MƏMMƏDOV İqbal Nəriman oğlu
MƏMMƏDOV İqbal Nəriman oğlu
78 saylı Lerik seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Məşhur Şahbaz oğlu
MƏMMƏDOV Məşhur Şahbaz oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Ramin Ələmşah oğlu
MƏMMƏDOV Ramin Ələmşah oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
MƏMMƏDOV Soltan Teymur oğlu
MƏMMƏDOV Soltan Teymur oğlu
14 saylı Xəzər seçki dairəsi
MƏSİMLİ Əli Əhməd oğlu
MƏSİMLİ Əli Əhməd oğlu
114 saylı Şəki kənd birinci
NAĞIYEV Arzu Nəsib oğlu
NAĞIYEV Arzu Nəsib oğlu
104 saylı Gədəbəy-Tovuz
NAXÇIVANLI Aqiyə Həbib qızı
NAXÇIVANLI Aqiyə Həbib qızı
117 saylı Oğuz-Qəbələ
NOVRUZOV Siyavuş Dünyamalı oğlu
NOVRUZOV Siyavuş Dünyamalı oğlu
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi
NURULLAYEV Razi Qulaməli oğlu
NURULLAYEV Razi Qulaməli oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi
NURULLAYEVA Könül Oruc qızı
NURULLAYEVA Könül Oruc qızı
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
NƏSİROV Elman Xudam oğlu
NƏSİROV Elman Xudam oğlu
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
ORUC Zahid Məhərrəm oğlu
ORUC Zahid Məhərrəm oğlu
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
OSMANOV Cavid Həmid oğlu
OSMANOV Cavid Həmid oğlu
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
PAŞAYEVA Qənirə Ələsgər qızı
PAŞAYEVA Qənirə Ələsgər qızı
105 saylı Tovuz
PAŞAZADƏ Cavanşir Hümmət oğlu
PAŞAZADƏ Cavanşir Hümmət oğlu
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi
RAFAİLOV Anatoliy Xaimoviç
RAFAİLOV Anatoliy Xaimoviç
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi
RÜSTƏMXANLI Sabir Xudu oğlu
RÜSTƏMXANLI Sabir Xudu oğlu
61 saylı Neftçala seçki dairəsi
RZAYEV Tahir Musa oğlu
RZAYEV Tahir Musa oğlu
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
SADIQOV Bəxtiyar Yusif oğlu
SADIQOV Bəxtiyar Yusif oğlu
119 saylı Ağdam kənd
SALAHZADƏ Əliabbas Qalib oğlu
SALAHZADƏ Əliabbas Qalib oğlu
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
SEYİDOV Səməd İsmayıl oğlu
SEYİDOV Səməd İsmayıl oğlu
107 saylı Qazax
SEYİDZADƏ Şahin Kamil oğlu
SEYİDZADƏ Şahin Kamil oğlu
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi
SƏFƏROV Nizami Abdulla oğlu
SƏFƏROV Nizami Abdulla oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi
SƏLİMOV Eldəniz Adil oğlu
SƏLİMOV Eldəniz Adil oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
SƏMƏDZADƏ Ziyad Əliabbas oğlu
SƏMƏDZADƏ Ziyad Əliabbas oğlu
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi
TALIBOV Vasif Yusif oğlu
TALIBOV Vasif Yusif oğlu
1 saylı Şərur- Sədərək
VƏLİYEV Ağalar İsrafil oğlu
VƏLİYEV Ağalar İsrafil oğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam- Tərtər seçki dairəsi
VƏLİYEVA Sədaqət Süleyman qızı
VƏLİYEVA Sədaqət Süleyman qızı
25 saylı Nizami ikinci
YILDIRIM Fatma Vidadi qızı
YILDIRIM Fatma Vidadi qızı
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi
YUSİFOV İltizam Balayusif oğlu
YUSİFOV İltizam Balayusif oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi
ZABELİN Mixail Yuryeviç
ZABELİN Mixail Yuryeviç
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi — Azərbaycan Respublikasında qanunvericilik hakimiyyətini həyata keçirən dövlət hakimiyyəti orqanı. Birpalatalı orqan olub 125 deputatdan ibarətdir. Deputatlar majoritar seçki sistemi, ümumi, bərabər və birbaşa seçki hüququ əsasında sərbəst, şəxsi və gizli səsvermə yolu ilə seçilirlər. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin hər çağırışının səlahiyyət müddəti 5 ildir.