Ana səhifə  /  MİLLİ MƏCLİSİN TARİXİ  /  IV Çağırış

IV Çağırış

Sıra AD Dairə
1 Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı 109 saylı Balakən seçki dairəsi
2 ATAYEV Hikmət İsmayil oğlu 110 saylı Zaqatala seçki dairəsi
3 CƏFƏROV Nizami Qulu oğlu 108 saylı Ağstafa seçki dairəsi
4 FEYZİYEV Cavanşir Əyyub oğlu 115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
5 FƏRƏCOV Nazim Fərəc oğlu 121 saylı Laçın seçki dairəsi
6 HEYDƏROV Fəttah Səməd oğlu 116 saylı Qəbələ seçki dairəsi
7 İSMAYILOV İlyas Abbas oğlu 106 saylı Tovuz-Qazax- Ağstafa seçki dairəsi
8 İSMAYILOV İmamverdi İbiş oğlu 125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi
9 KƏRİMLİ Azər Şəmşid oğlu 112 saylı Qax seçki dairəsi
10 MAHMUDOV Yaqub Mikayıl oğlu 113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi
11 MƏMMƏDOV Elman Camal oğlu 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı- Xocavənd seçki dairəsi
12 MƏSİMLİ Əli Əhməd oğlu 114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi
13 NAXÇIVANLI Aqiyə Həbib qızı 117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi
14 PAŞAYEVA Qənirə Ələsgər qızı 105 saylı Tovuz seçki dairəsi
15 QASIMOVA Flora Qasım qızı 122 saylı Xankəndi seçki dairəsi
16 QURBANOV Cavid Qəmbər oğlu 123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
17 SADIQOV Bəxtiyar Yusif oğlu 119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi
18 ŞAHVERDİYEV Astan Nuşiravan oğlu 120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi
19 VƏLİYEV Əhməd Abdulkərim oğlu 107 saylı Qazax seçki dairəsi
20 ƏLİYEV Bəxtiyar Həmzə oğlu 118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi
21 ƏLİYEVA Kamilə Əliağa qızı 111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi
22 ABBAS Aqil Məhəmməd oğlu 83 saylı Ağcabədi - Füzuli seçki dairəsi
23 ABBASOV Aydın Abbas oğlu 37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
24 ABDULLAYEV Rövnəq İbrahim oğlu 24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
25 ABDULLAYEVA Leyla Arif qızı 41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
26 ABIYEV Ağacan Qulam oğlu 32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
27 ABRAMOV Yevda Sasunoviç 53 saylı Quba - Qusar seçki dairəsi
28 AĞAMALI Fəzail Rəhim oğlu 60 saylı Salyan - Neftçala seçki dairəsi
29 AĞAZADƏ İqbal Fehruz oğlu 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi
30 ALIŞANOV Arif Nizam oğlu 45 saylı Abşeron seçki dairəsi
31 ALIYEV Sahib Eyvaz oğlu 95 saylı Tərtər seçki dairəsi
32 ASLANOV Mahir Məhəmmədəli oğlu 96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi
33 ASLANOV Novruzəli Davud oğlu 86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
34 AXUNDOVA Elmira Hüseyn qızı 71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
35 BABAYEV Muxtar Bahadur oğlu 43 saylı Sumqayıt Abşeron seçki dairəsi
36 BADAMOV Azər Camal oğlu 51 saylı Qusar seçki dairəsi
37 BAXŞƏLİYEVA Gövhər Baxşəli qızı 94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
38 CAVADOV Ərəstun Nurəddin oğlu 87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
39 CƏBRAYILOV Rafael Kamil oğlu 9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
40 CƏFƏROV Aslan Məmmədhüseyn oğlu 77 saylı Astara seçki dairəsi
41 ƏHMƏDOV Vahid Qazməmməd oğlu 52 saylı Quba seçki dairəsi
42 ƏHMƏDOV Əli Cavad oğlu 19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
43 ƏHMƏDOVA Gülər Mikayıl qızı 34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi
44 ƏLİYEV Adil Abış oğlu 20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
45 ƏLİYEV Cəlal Əlirza oğlu 62 saylı Saatlı seçki dairəsi
46 ƏLİYEV İlham Əlisəftər oğlu 56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
47 ƏLİYEV Nəriman Əlibala oğlu 70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
48 ƏLİYEV Rauf Asif oğlu 13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi
49 ƏLİYEVA Jalə Fazil qızı 92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi
50 ƏLİYEVA Mehriban Arif qızı 14 saylı Xəzər ikinci seçki dairəsi
51 ƏLƏSGƏROV Valeh Feyruz oğlu 102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi
52 ƏMİRASLANOV Əhliman Tapdıq oğlu 65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi
53 ƏSGƏROV Ziyafət Abbas oğlu 76 saylı Lənkəran – Astara seçki dairəsi
54 ƏŞRƏFOV Arif Əşrəf oğlu 55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
55 ƏSƏDOV Oqtay Sabir oğlu 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
56 ƏSƏDULLAYEV Çingiz Rauf oğlu 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
57 FƏTİYEV Xanlar Nuru oğlu 39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
58 FƏTƏLİYEVA Sevinc Həbib qızı 30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
59 HACIYEV Asəf Hacı oğlu 38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
60 HACIYEV İsmayıl Muxtar oğlu 6 saylı Culfa - Babək seçki dairəsi
61 HACIYEV Sabir Kamal oğlu 88 saylı Göyçay seçki dairəsi
62 HACIYEV Şəmsəddin Hümmət oğlu 89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
63 HÜSEYNLİ Əli Məhəmməd oğlu 49 saylı Yevlax - Mingəçevir seçki dairəsi
64 HÜSEYNOV Etibar Əli oğlu 15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
65 HÜSEYNOV Rafael Baba oğlu 58 saylı Hacıqabul - Kurdəmir seçki dairəsi
66 HÜSEYNOV Əliağa İzzət oğlu 59 saylı Salyan seçki dairəsi
67 HÜSEYNOVA Sevinc Əmirəhməd qızı 103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
68 HƏBİBBƏYLİ İsa Əkbər oğlu 2 saylı Şərur seçki dairəci
69 HƏSƏNOV Malik Əvəz oğlu 67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
70 HƏSƏNQULİYEV Qüdrət Müzəffər oğlu 7 saylı Ordubad - Culfa seçki dairəsi
71 XANLAROVA Zeynəb Yəhya qızı 50 saylı Qobustan-Xızı–Sumqayıt seçki dairəsi
72 XƏLİLOV Rüstəm Gülabba oğlu 64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
73 İBRAHİMLİ Fəzail Feyruz oğlu 69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi
74 İBRAHİMOV Eldar Rza oğlu 4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
75 İBRAHİMQIZI Məlahət İbrahim qızı 99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
76 KAZIMLI Xanhüseyn Hüseynağa oğlu 66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi
77 KAZIMOV Mirkazım Məhəmməd oğlu 68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
78 QAFAROVA Sahibə Əli oğlu 98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
79 QASIMLI Musa Cəfər oğlu 42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
80 QASIMOV Əsabil Qarakişi oğlu 79 saylı İmişli seçki dairəsi
81 QULİYEV Azay Əjdər oğlu 46 saylı Şirvan seçki dairəsi
82 QULİYEV Eldar Allahyar oğlu 28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
83 QULİYEV Fərəc İbrahim oğlu 31 saylı Siraxanı ikinci seçki dairəsi
84 QULİYEV Musa İsa oğlu 40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
85 QULİYEV Rüfət Atakişi oğlu 73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
86 QULİYEV Ülvi Zahid oğlu 17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi
87 QURBANLI Mübariz Qəhrəman oğlu 100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi
88 QƏNİZADƏ Çingiz Aşralı oğlu 80 saylı İmişli - Beyləqan seçki dairəsi
89 QƏRİBOV Fərhad Həsən oğlu 57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
90 MİRZƏZADƏ Aydın Böyükkişi oğlu 47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
91 MİRƏLƏMOV Hüseynbala Fazil oğlu 33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi
92 MÖHBALIYEV Səttar Suliddin oğlu 3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi
93 MOLLAZADƏ Asim Nazim oğlu 22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
94 MURADOV Fuad Rauf oğlu 29 saylı Səbail seçki dairəsi
95 MURADOVA Bahar Əvəz qızı 84 saylı Füzuli seçki dairəsi
96 MUSABƏYOV Rasim Nəsrəddin oğlu 18 saylı Nərimanov - Nizami seçki dairəsi
97 MUSAYEV Madər Əliəsgər oğlu 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
98 MUSTAFA Fazil Qəzənfər oğlu 26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
99 MUSTAFAYEVA Aytən İnqlab qızı 21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
100 MƏHƏRRƏMOV Abel Məmmədəli oğlu 16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
101 MƏMMƏDHƏSƏNOV Rafiq Musa oğlu 104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi
102 MƏMMƏDOV Elton Arzuman oğlu 91 saylı Ucar seçki dairəsi
103 MƏMMƏDOV İlham Kazım oğlu 48 saylı Yevlax seçki dairəsi
104 MƏMMƏDOV İqbal Nəriman oğlu 78 saylı Lerik seçki dairəsi
105 MƏMMƏDOVA Gülçöhrə Hüseyn qızı 97 saylı Goranboy-Ağdam- Tərtər seçki dairəsi
106 NOVRUZOV Siyavuş Dünyamalı oğlu 5 saylı Şahbuz - Babək seçki dairəsi
107 ORUC Zahid Məhərrəm oğlu 93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi
108 ORUCOV Ayaz İsmayıl oğlu 81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
109 OSMANLI Ceyhun Yunis oğlu 63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
110 PAŞAZADƏ Cavanşir Hümmət oğlu 75 saylı Lənkəran – Masallı seçki dairəsi
111 RÜSTƏMXANLI Sabir Xudu oğlu 72 saylı Yardımlı – Masallı seçki dairəsi
112 RZAYEV Rövşən Şükür oğlu 101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi
113 RZAYEV Tahir Musa oğlu 82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
114 RƏCƏBLİ Hadi Musa oğlu 74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi
115 RƏHİMZADƏ Arif Qafar oğlu 61 saylı Neftçala seçki dairəsi
116 SALAHZADƏ Qalib Aslan oğlu 27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
117 SALAYEV Hacı HacıBaba oğlu 44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi
118 SEYİDOV Səməd İsmayıl oğlu 36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
119 SÜLEYMANOV Elxan Sirac oğlu 85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
120 SÜLEYMANOV Tahir Süleyman oğlu 54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
121 SƏMƏDZADƏ Ziyad Əliabbas oğlu 23 saylı Nəsimi - Səbail seçki dairəsi
122 TALIBOV Vasif Yusif oğlu 1 saylı Şərur- Sədərək
123 VƏLİYEV Ağalar İsrəfil oğlu 11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
124 VƏLİYEVA Sədaqət Süleyman qızı 25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi
125 ZABELİN Mixail Yuryeviç 12 saylı Qaradağ - Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi — Azərbaycan Respublikasında qanunvericilik hakimiyyətini həyata keçirən dövlət hakimiyyəti orqanı. Birpalatalı orqan olub 125 deputatdan ibarətdir. Deputatlar majoritar seçki sistemi, ümumi, bərabər və birbaşa seçki hüququ əsasında sərbəst, şəxsi və gizli səsvermə yolu ilə seçilirlər. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin hər çağırışının səlahiyyət müddəti 5 ildir.