Milli Məclisin tarixi

V Çağırış

 

Beşinci çağırış Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin 
deputatları haqqında seçildikləri tarixə olan qısa

M Ə L U M A T L A R

Soyadı, adı, 
atasının adı

Doğum ili

Təhsili

Partiya 
mənsubiyyəti

Seçildiyi seçki dairəsinin 
nömrəsi və adı

Səlahiyyətlərinə
xitam verildiyi tarix

Talıbov Vasif 
Yusif oğlu
1960AliYAP1 saylı Şərur – Sədərək 
Həbibbəyli İsa 
Əkbər oğlu
1949AliYAP2 saylı Şərur seçki dairəci 
Möhbalıyev Səttar 
Suliddin oğlu
1955AliBitərəf3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi 
İbrahimov Eldar 
Rza oğlu
1945AliYAP4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi 
Novruzov Siyavuş 
Dünyamalı oğlu
1969AliYAP

5 saylı Şahbuz - Babək seçki dairəsi

 
Həmzəyeva Ülviyyə
Tapdıq qızı
1982AliYAP6 saylı Culfa - Babək seçki dairəsi 
Həsənquliyev Qüdrət 
Müzəffər oğlu
1965AliBütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyası7 saylı Ordubad - Culfa seçki dairəsi 
Quliyev Azay
Əjdər oğlu
1971AliBitərəf8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi 
Qafarov Kəmaləddin
Nəsrəddin oğlu
1976AliYAP9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi 
Musayev Madər 
Ələsgər oğlu
1947AliBitərəf10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi 
Hüseynov Aydın
Nəsir oğlu
1962Ali

YAP

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi 
Zabelin Mixail 
Yuryeviç
1946AliYAP12 saylı Qaradağ - Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi 
Əliyev Rauf 
Asif oğlu
1956AliYAP13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi 
Əliyeva Mehriban 
Arif qızı
1964AliYAP14 saylı Xəzər seçki dairəsi 
Quliyev Ülvi 
Zahid oğlu
1966AliBitərəf15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi 
Mustafazadə Aytən 
İnqlab qızı
1968AliBitərəf16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi 
Həsənov Elşad
Eldar oğlu
1976AliBitərəf17 saylı Yasamal üçüncü 
seçki dairəsi
 
Musabəyov Rasim 
Nəsrəddin oğlu
1951AliBitərəf18 saylı Nərimanov - Nizami seçki dairəsi 
Məmmədov Hikmət
Baba oğlu
1966AliYAP19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi 
Əliyev Adil 
Abış oğlu
1969AliBitərəf20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi 
İbrahimqızı Məlahət
İbrahim qızı
1958AliYAP21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi 
Mollazadə Asim 
Nazim oğlu
1953AliAzərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi 
Səmədzadə Ziyad 
Əliabbas oğlu
1940AliBitərəf23 saylı Nəsimi - Səbail seçki dairəsi 
Abdullayev Rövnəq 
İbrahim oğlu
1965AliYAP24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi 
Vəliyeva Sədaqət 
Süleyman qızı
1954AliYAP25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi 
Mustafa Fazil 
Qəzənfər oğlu
1965AliBöyük Quruluş Partiyası26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi 
Cəbrayılova Dilarə
Məmmədağa qızı
1971AliYAP27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi 
Quliyev Eldar 
Allahyar oğlu
1951AliBitərəf28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi 
Hacıyev Şəmsəddin
Hümmət oğlu
1950AliYAP29 saylı Səbail seçki dairəsi 
Fətəliyeva Sevinc 
Həbib qızı
1979AliYAP30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi 
Quliyev Fərəc 
İbrahim oğlu
1962AliMilli Dirçəliş Hərəkatı 
Partiyası
31 saylı Siraxanı ikinci seçki dairəsi 
Abıyev Ağacan 
Qulam oğlu
1937AliYAP32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi 
Mirələmov Hüseynbala 
Fazil oğlu
1945AliYAP33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi 
Muradov Fuad
Rauf oğlu
1979AliBitərəf34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi 
Əlizadə Araz Məmməd
Mübariz oğlu
1951AliAzərbaycan Sosial-Demokrat
Partiyası
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi 
Seyidov Səməd 
İsmayıl oğlu
1964AliYAP36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi 
Kərimzadə Pərvin
Orxan qızı
1976AliYAP37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Həmzəyev Naqif
Ələşrəf oğlu
1983AliYAP38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Fətiyev Xanlar 
Nuru oğlu
1972AliYAP39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Quliyev Musa 
İsa oğlu
1961AliYAP

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

 
Xəlilov Mirzəcan
Mirzəmməd oğlu
1954AliYAP41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi 
Mirkişili Tahir
Famil oğlu
1977AliYAP42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi 
Babayev Muxtar 
Bahadur oğlu
1967AliYAP43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi 
Salayev Hacı 
Hacı Baba oğlu
1968AliBitərəf44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi 
Əsədov Oqtay
Sabir oğlu
1955AliYAP45 saylı Abşeron seçki dairəsi 
Cəbrayılov Rəfael
Kamil oğlu
1958AliBitərəf46 saylı Şirvan seçki dairəsi 
Mirzəzadə Aydın 
Böyükkişi oğlu
1957AliYAP47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi 
Məmmədov İlham 
Kazım oğlu
1962AliYAP48 saylı Yevlax seçki dairəsi 
Hüseynli Əli 
Məhəmməd oğlu
1968AliYAP49 saylı Yevlax - Mingəçevir seçki dairəsi 
Xanlarova Zeynəb 
Yəhya qızı
1936AliBitərəf50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi 
Badamov Azər 
Camal oğlu
1968AliYAP51 saylı Qusar seçki dairəsi 
Əhmədov Vahid 
Qazməmməd oğlu
1947AliBitərəf52 saylı Quba seçki dairəsi 
Abramov Yevda 
Sasunoviç
1948AliYAP53 saylı Quba - Qusar seçki dairəsi 
Süleymanov Tahir 
Süleyman oğlu
1948AliYAP54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi 
Səlimov Eldəniz
Adil oğlu
1976AliYAP55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi 
Əliyev İlham 
Əli Səftər oğlu
1967AliYAP56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi 
Məmmədov Müslüm
Mürsəl oğlu
1980AliBitərəf57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi 
Hüseynov Rafael 
Baba oğlu
1954AliVətəndaş Həmrəyliyi Partiyası58 saylı Hacıqabul - Kurdəmir seçki dairəsi 
Hüseynov Əliağa 
İzzət oğlu
1946AliBitərəf59 saylı Salyan seçki dairəsi 
Ağamalı Fəzail 
Rəhim oğlu
1947AliAna Vətən Partiyası60 saylı Salyan - Neftçala seçki dairəsi 
Rəhimzadə Arif 
Qafar oğlu
1941AliYAP61 saylı Neftçala seçki dairəsi 
Amaşov Əflatun
Əhməd oğlu
1957AliBitərəf62 saylı Saatlı seçki dairəsi 
Quliyev Elçin
Bəybala oğlu
1960AliYAP63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi 
Xəlilov Rüstəm 
Gülabba oğlu
1958AliYAP64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi 
Əmiraslanov Əhliman 
Tapdıq oğlu
1947AliYAP65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi 
Kazımlı Xanhüseyn 
Hüseynağa oğlu
1942AliAzərbaycan Sosial Rifah Partiyası66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi 
Həsənov Malik 
Əvəz oğlu
1971AliYAP67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi 
Kazımov Mirkazım 
Məhəmməd oğlu
1950AliYAP68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi 
İbrahimli Fəzail 
Feyruz oğlu
1951AliVətəndaş Həmrəyliyi Partiyası69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar 
seçki dairəsi
 
Əliyev Nəriman 
Əlibala oğlu
1968AliYAP70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi 
Axundova Elmira 
Hüseyn qızı
1953AliBitərəf71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi 
Qasımlı Musa
Cəfər oğlu
1957AliBitərəf72 saylı Yardımlı – Masallı seçki dairəsi 
Quliyev Rüfət 
Atakişi oğlu
1963AliBitərəf73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi 
Rəcəbli Hadi 
Musa oğlu
1947AliYAP74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi 
Paşazadə Cavanşir 
Hümmət oğlu
1953AliYAP75 saylı Lənkəran – Masallı seçki dairəsi 
Əsgərov Ziyafət 
Abbas oğlu
1963AliYAP76 saylı Lənkəran – Astara seçki dairəsi 
Mahmudov Rəşad
Məmmədqulu oğlu
1974AliYAP77 saylı Astara seçki dairəsi 
Məmmədov İqbal 
Nəriman oğlu
1965AliYAP78 saylı Lerik seçki dairəsi 
Qasımov Əsabil 
Qarakişi oğlu
1955AliYAP79 saylı İmişli seçki dairəsi 
Qənizadə Çingiz 
Aşralı oğlu
1957AliBitərəf80 saylı İmişli - Beyləqan seçki dairəsi 
İsmayılov Şahin
Əmir oğlu
1986AliYAP81 saylı Beyləqan seçki dairəsi 
Rzayev Tahir 
Musa oğlu
1950AliYAP

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

 
Abbas Aqil 
Məhəmməd oğlu
1953AliBitərəf83 saylı Ağcabədi - Füzuli seçki dairəsi 
Muradova Bahar 
Əvəz qızı
1962AliYAP84 saylı Füzuli seçki dairəsi 
Süleymanov Elxan 
Sirac oğlu
1940AliBitərəf85 saylı Şamaxı seçki dairəsi 
Aslanov Novruzəli 
Davud oğlu
1963AliBitərəf86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi 
Kərimli Tahir
Zayıdağa oğlu
1956AliVəhdət Partiyası87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi 
Hacıyev Sabir 
Kamal oğlu
1954AliVətəndaş Birliyi Partiyası88 saylı Göyçay seçki dairəsi 
Nəsirov Elman
Xudam oğlu
1968AliYAP89 saylı Göyçay – Ağdaş seçki dairəsi 
Osmanov Cavid
Həmid oğlu
1975AliYAP90 saylı Ağdaş seçki dairəsi 
Hüseynov Vüsal
Afqan oğlu
1980AliYAP91 saylı Ucar seçki dairəsi
 
Əliyeva Jalə 
Fazil qızı
1966AliBitərəf92 saylı Zərdab - Ucar seçki dairəsi 
Baxşəliyeva Gövhər 
Baxşəli qızı
1954AliBitərəf93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi 
Oruc Zahid 
Məhərrəm oğlu
1972AliBitərəf94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi 
Alıyev Sahib 
Eyvaz oğlu
1964AliBitərəf95 saylı Tərtər seçki dairəsi 
Aslanov Mahir 
Məhəmmədəli oğlu
1949AliBitərəf96 saylı Goranboy - Naftalan seçki dairəsi 
Vəliyev Ağalar
İsrafil oğlu
1957AliYAP97 saylı Goranboy Ağdam-Tərtər seçki dairəsi 
Qafarova Sahibə 
Əli qızı
1955AliYAP98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi 
Əliyeva Sona
Sakit qızı
1980AliYAP99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi 
Bayramov Kamran
Fərhad oğlu
1979AliYAP100 saylı Şəmkir - Daşkəsən seçki dairəsi 
Rzayev Rövşən 
Şükür oğlu
1962AliBitərəf101 saylı Göygöl - Daşkəsən seçki dairəsi 
Ələsgərov Valeh 
Feyruz oğlu
1946AliBitərəf102 saylı Samux - Şəmkir seçki dairəsi 
Hüseynova Sevinc 
Əmirəhməd qızı
1970AliYAP103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi 
Məmmədhəsənov Rafiq 
Musa oğlu
1945AliYAP104 saylı Gədəbəy - Tovuz seçki dairəsi 
Paşayeva Qənirə 
Ələsgər qızı
1975AliBitərəf105 saylı Tovuz seçki dairəsi 
Ağayeva Ülviyyə
Cavanşır qızı
1978AliBitərəf106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi 
Nəbizadə Kamran
Telman oğlu
1971AliBitərəf107 saylı Qazax seçki dairəsi 
Cəfərov Nizami 
Qulu oğlu
1959AliYAP108 saylı Ağstafa seçki dairəsi 
Məhəməliyev Nəsib
Məhəmməd oğlu
1961AliYAP109 saylı Balakən seçki dairəsi 
Musayev Elşən
Məmmədhənifə oğlu
1979AliAzərbaycan Demokratik Maarifçilik Partiyası110 saylı Zaqatala seçki dairəsi 
Əliyeva Kamilə 
Əliağa qızı
1967AliYAP111 saylı Zaqatala - Balakən seçki dairəsi 
Kərimli Azər
Şəmşid oğlu
1964AliBitərəf112 saylı Qax seçki dairəsi 
Mahmudov Yaqub 
Mikayıl oğlu
1939AliYAP113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi 
Məsimli Əli 
Əhməd oğlu
1953AliBitərəf114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi 

Feyziyev Cavanşir 
Əyyub oğlu

1963AliBitərəf115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi 
Heydərov Fəttah 
Səməd oğlu
1938AliBitərəf116 saylı Qəbələ seçki dairəsi 
Naxçıvanlı Aqiyə 
Həbib qızı
1950AliYAP117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi 
Əliyev Bəxtiyar 
Həmzə oğlu
1961AliBitərəf118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi 
Sadıqov Bəxtiyar 
Yusif oğlu
1951AliYAP119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi 
Şahverdiyev Astan 
Nuşrəvan oğlu
1947AliYAP120 saylı Cəbrayil - Qubadlı seçki dairəsi 
Abbaszadə Mahir
Tapdıq oğlu
1975AliYAP121 saylı Laçın seçki dairəsi 
Qasımova Flora 
Qasım qızı
1947AliBitərəf122 saylı Xankəndi seçki dairəsi 
Qurbanov Cavid 
Qənbər oğlu
1958AliYAP123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi 
Məmmədov Elman 
Camal oğlu
1950AliYAP124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi 
İsmayılov İmamverdi 
İbiş oğlu
1958AliYAP125 saylı Zəngilan - Qubadllı seçki dairəsi 

 

Müəllif hüquqları qorunur.
© Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi, 2007
İstifadə qaydaları | Əlaqə | Linklər | Saytın xəritəsi